T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
SAMSUN - İLKADIM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  İlkadım Osmangazi Ve 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulları İle Diğer Ortaokullarımıza Kayıtlar Devam Ediyor.
İlkadım Osmangazi Ve 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulları İle Diğer Ortaokullarımıza Kayıtlar Devam Ediyor. Yayın tarihi: 02.08.2012 - 10:00 - Görüntülenme Sayısı: 3256

      İlkadım ilçesinde yeni açılan Osman Gazi İmam Hatip Ortaokulu ve 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulunda kayıt işlemleri devam ediyor. 

      Okulları ziyaret ederek hazırlıkları inceleyen İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu öğrenci kayıtları ile ilgili olarak “İlçemize bağlı 2 imam hatip ortaokulu açıldı. Okullarımızın kayıt alanları belirlendi. İmam Hatip ortaokullarına kayıt yaptırmak isteyen velilerimiz bizzat okul müdürlüklerine dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Diğer ortaokullarımızda kayıtlar e-kayıt sistemi ile otomatik olarak yapılacaktır. 2012- 2013 eğitim ve öğretim yılı 4+4+4 zorunlu eğitime sistemine kademeli geçiş için hazırlıklarımızı yapmaktayız. İlkokul 1. sınıfa zorunlu kayıt çağındaki 66-72 aylık öğrencilerimizi kayıtları e- kayıt sistemi üzerinde yapıldı. İsteğe bağlı 60-66 aylık öğrenci adaylarımız için velilerimizin okullarımıza dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.” dedi.